Bez rankingów. Dokładnie to co wykorzystujemy u siebie.

Narzędzia do pracy zdalnej wykorzystywane codziennie w Ewitryna.pl

Ewitryna.pl w obliczu Covid19

Zdalnie pracowaliśmy bardzo często, długo przed erą koronawirusa. Niemniej jednak przestawienie firmy na całkowicie zdalne funkcjonowanie było dla nas także pewnym wyzwaniem. Narzędzia jakie stosowaliśmy sprawdziły się jednak znakomicie. Dlatego o nich piszemy, być może i Wam się przydadzą.

Kontakt

Jeśli potrzebujecie pomocy w doborze narzędzi zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Covid19 zmienia nasze myślenie o pracy zdalnej. W sieci pojawiła się neizliczona ilość rankingów - my nieco na przekór temu trendowi powiemy Wam czego używamy w Ewitrynie. Nie będziemy rankingować, każda firma jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Czasami jednak warto brać "gotowca" i potem go modyfikować. A wiecie co jest najważniejsze? - Zaangażowanie zespołu. Bez tego nic nie wdrożycie więc warto o takie zangażowanie zadbać. Najpierw zespół, relacje, potrzeby, możliwości a potem narzędzia. U nas jest dodatkowo o tyle łatwiej, że wszyscy korzystamy z macbooków. Dzięki temu możemy stosować rozwiązania dostępne wyłącznie dla komputerów z jabłkiem. Mimo to większość stosowanych przez nas rozwiązań jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne. Owocnej lektury :)

Do komunikacji wykorzystujemy: Skype, Zoom, FaceTime

SKYPE. Dlaczego? Po każdy go ma, zna i kiedyś używał.

Jedno z najpopularniejszych narzędzi do rozmów video. Cenimy je za to że działą (zwykle) dobrze i niemal każdy je zna. W czasach ograniczonych prędkości internetu spisuje się nadzwyczaj poprawnie. Oczywiście można z niego korzystać z dowolnej platformy (Windows, Mac OS, Android, iOS).

ZOOM. Dlaczego? Po ludzie go znają i dobrze obsługuje rozmowy grupowe.

Jest to pewna nowość u nas w firmie, ale nie jest to nowość na rynku. Korzystamy z niego tworząc większe videokonfernecje. Posiada bardzo wygodny panel do udostępniania ekranu. Mocno polecamy.

Facetime. Dlaczego? Bo jeśli masz macbooka to wiesz, że działa genialnie!

Narzędzie wbudowane w system operacyjny MacOS. Działa świetnie. Używamy do rozmómów wewnętrznych w firmie.

Do planowania i komunikacji z klientami wykorzystujemy: Trello

Trello. Dlaczego? Bo możesz tam zorganizować niemal wszystko!

Większość zadań można tutaj bez problem pogrupować, umieścić na tablicy i łatwo je organizować. To jak będzie przebiegał procez zależy od nazw tablic jakie stworzysz. Tablice można udostępniać klinetom, wspólnie z nimi prowadzić projekt, zbierać uwagi i pomysły. Pozwala utrzymać zdecydowanie lepszy porządek niż emaile. Nieco bardziej sformalizowanym narzędziem pozwalającym na bardzo dokładne zarządzanie projektami jest Jira - jest to jednak narzędzie typowo dla programistów, więc tu o nim tylko wspominamy. Jeśli nie słyszeliście wcześniej o Trello - koniecznie załóżcie tam konto. Jest bezpłatne.

Do obsługi kalendarza używamy: Trello, Google Calendar, TickTick

Tick Tick. Dlaczego? Bo jest tani i łatwy w użyciu.

Kalendarz z odrobiną dodatkowych funkcji. Działa dobrze. Polecamy. 

Trello. Dlaczego? Bo jeśli twoje Taski nie mają konkretnych dat to Trello jest dla Ciebie! I można go współdzielić.

Kalendarz w Trello? Zdecydowanie tak. Jeśli zadania nie mają konkretnych dat, lub są bardziej ogólne Trello świetnie się sprawdza jako organizer. Swego czasu wykorzystywaliśmy trello do delegowania zadań na działy w firmie.

Google Calendar. Dlaczego? Bo jest wyjątkowo dostępny i można go współdzielić.

Kluczem jaki nas przekonuje w Google Calendar to możliwość łatwego wzajemnego udostepniania kalendarzy. Jeden wspólny kalendarz dla firmy potrafi dużo ułatwić. Pamiętajcie jednak o dobrej organizacji.

Do chatowania najczęsciej: Slack, Facebook, Apple Wiadomości

Slack. Dlaczego? Bo ma coś w sobie i nie rozprasza.

Komunikator. Międzyplatformowy, pozostał nam z czasów kiedy nie mieliśmy ujednoliconego systemu operacyjnego w firmie. Działa na nim wiele zespołów. Polecamy. Pozwala skupić się na komunikacji.

Facebook. Dlaczego? Bo ma go każdy (chyba) i można z niego dzwonić.

OK. Tego wam nie będziemy opisywać :)

iMessage. Dlaczego? Bo jest wbudowany w system operacyjny, nie rozprasza i działa świetnie.

Jest tak prosty jak konstrukcja młotka. Narzędzie wbudowane w MacOS wykorzystujemy do komunikacji wewnątrz zespołu.

Chcielibyśmy pracować dla Twojej firmy.

Jeśli podoba Ci się nasza praca i czujesz, że
moglibyśmy Ci pomóc, napisz!