Nowoczesne strony internetowe

Sprawdzone i skuteczne rozwiązania WWWKreatywne podejście Wygodne, tanie w utrzymaniu oprogramowanie 

Marketing Social Media &Google AdWords

Certyfikat Google PartnerFacebook, LinkedIn, InstagramSEO, SEM 

Aplikacje Webowe dla firm,Chmura

Systemy wspomagające zarządzanie firmąSystemy księgowe, magazynowe, wsparcie sprzedażyAPI dla aplikacji mobilnych, integracje 

Kompleksowy Content Marketing

Obsługa serwisów internetowych, zarządzanie treścią, copywritingDbamy o odbiór Twojej marki w Internecie Blogi, Artykułu sponsorowane, Strategia wpisów, SEO, SEM 

Google Partner Certified Professional

Wiedza o Google AdWords potwierdzona certyfikatemSkuteczne kampanie reklamoweRemarketing, Marketing produktów, B2B, B2C 

Nieuczciwe praktyki związane z domenami

« Wstecz

Projektowanie stron www - Ewitryna

Jeżeli zakładasz stronę internetową, konieczne jest wykupienie domeny, czyli adresu wpisywanego w przeglądarce. Robiąc to, pamiętaj o tym, aby wybrać rzetelnego dostawcę usługi. Istotne jest, że domenę nie kupujemy na własność, lecz bierzemy w dzierżawę, opłacając abonamentem możliwość korzystania z niej.
 

Ważne jest, aby to nasza firma była właścicielem domeny. Dzięki temu unikniemy prób podwyższenia abonamentu w trakcie trwania usługi. Pułapka ta kryje się często za ofertą kupna strony internetowej wraz z domeną w komplecie. Wówczas to wykonawca strony jest jej właścicielem i w każdej chwili może podnieść opłatę miesięczną, grożąc na przykład, że w innym przypadku przekaże adres konkurencji.

Nie daj się złapać na usługi pośredników

Zakładając stronę internetową, trzeba być świadomym, że o wiele lepiej jest wykupić domenę samodzielnie niż korzystać z usług pośredników. Dzięki temu, często okazuje się, że cena domeny będzie niższa. Taka pułapka kryje się często za ofertą kupna adresu wraz ze stroną internetową. Wówczas to nie my, lecz firma tworząca stronę jest właścicielem naszej domeny i w każdej chwili może podnieść opłatę miesięczną, grożąc, że w innym przypadku przekaże adres komuś innemu.


Zdarzają się również firmy, które wyłudzają dodatkowe pieniądze od klientów, mówiąc im, że adresy pokrewne dla jego witryny cieszą się dużym zainteresowaniem konkurencji. W efekcie często decydujemy się na opłacenie nie jednej, a kilku domen, zwiększając wysokość prowizji. Dla przykładu, mając adres z końcówką „.pl”, za namową płacimy również za „.com.pl” lub „.net.pl” czy „.org”. Należy pamiętać jednak, że istnieje tak wiele końcówek adresów, że niemożliwością byłoby zablokowanie wszystkich domen odwołujących do naszej.

Ktoś wykupił moją domenę – czy to możliwe?

Projektowanie stron www - Ewitryna

Odpowiedź jest jedna: nie. Najgorszą praktykę stosują firmy, które dzwonią, aby poinformować, że właśnie wykupili naszą domenę. Firmy te najczęściej korzystają z możliwości zarezerwowania bezpłatnie domeny podobnej do naszej, aby potem wyłudzić od nas opłatę za przekazanie praw lub abonament za korzystanie z domeny. Wówczas, najsłuszniej jest odmówić, dzięki czemu dzwoniący nie widząc w nas kolejnej ofiary, przestanie interesować się naszą firmą i nie opłaci domen podobnych do naszej.


Należy pamiętać, że jeśli opłacamy regularnie naszą domenę i korzystamy z usług sprawdzonego dostawcy, nie ma możliwości, aby ktoś bez naszej wiedzy wykupił identyczny adres strony. To, jaki jest status domeny i kto jest jej właścicielem, możemy sprawdzić m.in. na stronie Whois.pl. Dzięki temu, będziemy mogli upewnić się, do kogo należy oraz jaki status ma domena, chroniąc naszą firmę przed oszustami.

Bezpłatny kurs e-mailowy

Interesuje Cię temat optymalizacji działań reklamowych dla stron WWW? Zapraszamy na bezpłatny kurs emailowy systematyzujący wiedzę o marketingu internetowym. Dogłębnie, od podstaw i zrozumiałym językiem wyjaśniamy na czym polega skuteczna reklama w Internecie.

Serdecznie polecamy!

Przejdź na stronę kursu
kurs jest w 100% bezpłatny


strony internetowe ewitryna skutecznastrona.edu.pl - bezpłatny kurs e-mailowy

Pracujemy dla: