Nowoczesne strony internetowe

Sprawdzone i skuteczne rozwiązania WWWKreatywne podejście Wygodne, tanie w utrzymaniu oprogramowanie 

Marketing Social Media &Google AdWords

Certyfikat Google PartnerFacebook, LinkedIn, InstagramSEO, SEM 

Aplikacje Webowe dla firm,Chmura

Systemy wspomagające zarządzanie firmąSystemy księgowe, magazynowe, wsparcie sprzedażyAPI dla aplikacji mobilnych, integracje 

Kompleksowy Content Marketing

Obsługa serwisów internetowych, zarządzanie treścią, copywritingDbamy o odbiór Twojej marki w Internecie Blogi, Artykułu sponsorowane, Strategia wpisów, SEO, SEM 

Google Partner Certified Professional

Wiedza o Google AdWords potwierdzona certyfikatemSkuteczne kampanie reklamoweRemarketing, Marketing produktów, B2B, B2C 

Antywirusy - czy w ogóle ich potrzebujemy? Inżynier Mozilla radzi

« Wstecz

Triumfalne „baza wirusów została zaktualoziowana” to zdanie tak utarte w naszej świadomości jak frazes "palenie zabija". Przez wiele lat sprzedawcy w sklepach elektronicznych przy zakupie komputera wciskali nam ochoczo oprogramowania antywirusowe, tak jakby były nieodłącznym elementem zestawu, postawionym na równi z myszą i klawiaturą. Dziś Robert O'Callahan, były inżynier światowego giganta Mozzila Firefox, przemawia i ostrzega nas przed tą formą ochrony.

W ubiegłym tygodniu po latach ciszy w ramach korporacyjnego reżimu, napisał na swoim blogu artykuł o jego własnym, bezinteresownym zdaniu na temat oprogramowania mającego zabezpieczać komputery przed wirusami. Jeśli przez lata wydawaliście pięniądze na ochronę komputerów, to refleksja będzie gorzka – inżynier twierdzi, że zamiast pomagać, wylącznie szkodzą, bowiem działają zbyt inwazyjnie i zakłócają pracę innych aplikacji w systemie. Czy wobec tego powinniśmy całkowicie zrezygnowąć z zabezpieczeń? Otóż O'Callahan zaleca korzystanie z darmowego, wbudowanego w Windows programu Windows Defender, który jako macierzyste oprogramowanie nie sprawia problemów z integracją. Płatne antywirusy przydadzą Wam się wyłącznie jeśli nadal korzystacie z Windowsa XP albo Windowsa 7.

Nauka przez doświadczenie


Collahan swoją teorię podpiera twardymi dowodami wynikającymi z wieloletniej pracy dla jednej z topowych przeglądarek internetowych. Gdy Mozilla po raz pierwszy udostepniła technikę ASLR, chroniącą przed przepełnieniem bufora, to właśnie antywirusy uniemożliwały jej poprawne funkcjonowanie, poprzez aplikowanie własnych bibliotek z nieaktywnym ASLR w procesy aplikacji. To nie jedyna z przygód z jego podwórka działająca na niekorzyść płatnych oprogramowań. Collahan opowiada, że bardzo często antywirusy nie pozwalały na instalację aktualizacji dla Mozilla, które, dość ironicznie, miały poprawiać poziom bezpieczeństwa. 

Milczenie kluczem do współpracy

Fakt, że antywirusy zamiast pomagać szkodzą nie jest żadnym breaking news w branży informatycznej. Dlaczego zatem nikt wcześniej nie powiedział, żebyśmy przestali topić pieniądze w czymś, co przydaje nam się do... do niczego? Kwestia jest prosta i jak zwykle wiąże się z biznesem; twórcy przerożnych oprogramowań często są współpracownikami producentów programów antywirusowych i nawet jeśli te generują im dodatkową, zbędną pracę, swoją krytyczną opinią nie mogą z nikim się podzielić.

I chociaż w Ewitrynie nie zajmujemy się ani tworzeniem oprogramowania antywirusowego, ani przeglądarek, to tematyka jest nam na tyle bliska, by podzielić się z Wami tą informacją. Podkreślamy, iż jest to wyłącznie opinia Roberta O'Collahana. Jeśli zależy Wam na naszych autorskich opiniach, chętnie doradzimy Wam w sprawach związanych z tworzeniem stron www, sklepów internetowych, marketngiem internetowym i wszystkim tym, co wchodzi w zakres naszej oferty. 

 

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

 

Bezpłatny kurs e-mailowy

Interesuje Cię temat optymalizacji działań reklamowych dla stron WWW? Zapraszamy na bezpłatny kurs emailowy systematyzujący wiedzę o marketingu internetowym. Dogłębnie, od podstaw i zrozumiałym językiem wyjaśniamy na czym polega skuteczna reklama w Internecie.

Serdecznie polecamy!

Przejdź na stronę kursu
kurs jest w 100% bezpłatny


strony internetowe ewitryna skutecznastrona.edu.pl - bezpłatny kurs e-mailowy

Pracujemy dla: